DBpedia datasets: Difference between revisions
From Mediawiki1
Jump to navigationJump to search
(class="wikitable") |
No edit summary |
||
| Line 4: | Line 4: | ||
|- | |- | ||
|MappingExtractor||OntologyTypes<br/>OntologyProperties<br/>SpecificProperties||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||no | |MappingExtractor||OntologyTypes<br/>OntologyProperties<br/>SpecificProperties||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||no | ||
|- | |||
|LabelExtractor||Labels||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes | |||
|- | |||
|GeoExtractor||GeoCoordinates||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes | |||
|- | |||
|InfoboxExtractor||Infoboxes<br/>InfoboxProperties||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes | |||
|- | |||
|PageLinksExtractor||PageLinks||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes | |||
|- | |||
|WikiPageExtractor||LinksToWikipediaArticle||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes||yes | |||
|} | |} | ||
Revision as of 13:35, 15 May 2012
| Extractor | Files | ar | bg | bn | ca | cs | de | el | en | es | eu | fr | ga | hi | hr | hu | it | ja | ko | nl | pl | pt | ru | sl | tr | others |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| MappingExtractor | OntologyTypes OntologyProperties SpecificProperties |
yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | no |
| LabelExtractor | Labels | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes |
| GeoExtractor | GeoCoordinates | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes |
| InfoboxExtractor | Infoboxes InfoboxProperties |
yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes |
| PageLinksExtractor | PageLinks | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes |
| WikiPageExtractor | LinksToWikipediaArticle | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes | yes |